Her saç tipi için saç bakımı yöntemleri farklılık gösterebilir. Ancak herkesin mutlaka bilmesi gereken 5 ipucunu bu yazımızda bir araya getirdik. Dilerseniz hemen sıralayalım.

Saç Kremi

Genel kanının aksine, saç kremini saçınızı her yıkadığınızda kullanmalısınız. Saç kremi kullanmak saçınızdaki düğümlerin açılmasına ve saçlarınızın daha kolay şekil almasına yardımcı olacaktır. Bu sayede saçınıza daha az zarar vererek, rahatlıkla şekillendirme yapabilirsiniz. Saçınız yumuşacık ve pürüzsüz olur.

Saçlarınızı Isıya Karşı Koruyun

Özellikle saçlarınızı ısıyla şekillendireceğiniz zamanlarda, düzleştirici veya saç kurutma makinası kullanmanız gerekliyse, saçlarınızı yıpranmaya karşı korumak için saç koruyucu sprey kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Yıpranmayı onarmaya çalışmaktansa, saçınızı zarar görmeden önce korumanız her zaman daha avantajlı olacaktır.

Saç Yağı

Son derece çok yönlü bu yağları ister bakım için ister son ürün olarak kullanabilirsiniz. Neden? Saçların beslenmesi ve harika görünmesi için. Özellikle argan yağı mat saçların canlandırılmasına ve ipeksi bir yumuşaklığa kavuşmasına yardımcı olur.

Saç Maskesi

Özellikle kuru saçlarınız varsa haftada bir kez saç maskesi kullanmanızı öneriyoruz. Gerçekten kaliteli bir saç maskesi hem saçın elektriklenmesini azaltır, hemde saçın daha güçlü ve yumuşak bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Etkili Saç Spreyi Kullanımı

Saçlarınız için en uygun saç stilini oluşturduktan sonra, kabarmaların kontrol edilmesi, elektriklenmelerin önlenmesi ve saçınızın şeklini uzun süre koruyabilmesi için saç spreyi kullanabilirsiniz. Yalnız kullandığınız spreyin kaliteli bir sprey olmasına dikkat edin.